Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:26


Wolno czy nie wolno ? Wywożenie zestawów

Dział poświęcony łowisku numer 715 Bezchlebie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Wojtas

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 01 maja 2013, 21:42
  • Lokalizacja: Zabrze/Helenka

Wolno czy nie wolno ? Wywożenie zestawów

Post12 maja 2013, 8:35

Siema
Czy na Czechowicach zaszły jakieś zmiany dotyczące wywożenia przynęt i zanęt ze środków pływających ? Z tego co wiem zakazano, wywózki tylko na tych łowiskach w okręgu katowickim gdzie można łowić ze środków pływających, a jak to się ma z Czechowicami ? Pytam dlatego ponieważ doszły mnie słuchy że jest całkowity zakaz wywożenia zestawów środkami pływającymi, proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie kompetentnej osoby.

pozdro
Offline

Prezes

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:21

Re: Wolno czy nie wolno ? Wywożenie zestawów

Post14 maja 2013, 9:36

Na zbiorniku w Czechowicach wolno wywozić zestawy, oczywiście zgodnie z regulaminem.
Offline

markoni

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 10 lut 2013, 15:53

Re: Wolno czy nie wolno ? Wywożenie zestawów

Post14 maja 2013, 22:50

Kolego Wojtas pisząc o wywożeniu zanęty co masz na myśli o środkach pływających,bo jeśli chodzi o dziecinne pontoniki to za to możesz być ukarany zarówno przez WOPR,PSR, Policję i oczywiście przez SSR. Do tego nadają się profesjonalne pontony i oczywiście zarejestrowane w starostwie.Jedynie łódki zdalnie sterowane są dopuszczone do wywozu zanęty
Offline

Wojtas

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 01 maja 2013, 21:42
  • Lokalizacja: Zabrze/Helenka

Re: Wolno czy nie wolno ? Wywożenie zestawów

Post15 maja 2013, 9:05

Oczywiście miałem na myśli ponton zarejestrowany :) Regulamin nic nie mówi o tym czy ponton ma być profesjonalny czy też dziecinny, ważne żeby był zarejestrowany :)
Offline

markoni

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 10 lut 2013, 15:53

Re: Wolno czy nie wolno ? Wywożenie zestawów

Post15 maja 2013, 21:23

Zgadzam się z tobą a podczas rejestracji trzeba określić typ środka pływającego bo nie może być tak żeby na dziecinnym pontonie pływać po głębokiej wodzie. do tego muszą być jeszcze kapoki.Na Czechowicach śmiałkowie pływali na dziecinnych lub materacach i pamiętam że kilku utonęło,tak że nie warto mieć wniosek na kolegium
Offline

Wojtas

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 01 maja 2013, 21:42
  • Lokalizacja: Zabrze/Helenka

Re: Wolno czy nie wolno ? Wywożenie zestawów

Post16 maja 2013, 20:54

Należałoby jeszcze wspomnieć o pływających pod wpływem napojów wyskokowych, co jest jednym z powodów. Pozdrawiam
Offline

Wojtas

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 01 maja 2013, 21:42
  • Lokalizacja: Zabrze/Helenka

Re: Wolno czy nie wolno ? Wywożenie zestawów

Post21 cze 2013, 7:29

Cos mi tu nie pasuje, wg regulaminu PZW KATOWICE

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627 ... ice_w_2013

"Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wywóz zanęt i przynęt ze środków pływających na zbiornikach wymienionych w pkt. II i III. w porze od zmierzchu do świtu licząc jedną godzinę przed zachodem słońca i jedną godzinę przed wschodem słońca o ile nie zabrania tego regulamin zbiornika. Na pozostałych wodach dopuszcza się wywóz zanęt i przynęt tzw. modelami pływającymi przez całą dobę o ile nie zabrania tego regulamin zbiornika. ( Uchwała )"

Czyli jak , wolno tym pontonem czy nie ?

Chce w sierpniu na tydzien usiasc na Czechowicach, ponton mam zarejestrowany , ale chce byc pewien ze mozna na Czechowicach pontonem wywozic, bo nie chce stracic karty wedkarskiej, a z SSR wiadomo jak to jest, jak sie trafi wyrozumialy kaze schowac ponton a nadgorliwy w celu wykazania sie zaraz karte zatrzyma i juz wynik jest :) :) :) i nagroda haha
Offline

Wojtas

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 01 maja 2013, 21:42
  • Lokalizacja: Zabrze/Helenka

Re: Wolno czy nie wolno ? Wywożenie zestawów

Post27 cze 2013, 7:20

Byłem wczoraj na "Cześkach", wziąłem ponton żeby popływać i posądować dno , to mi jakieś "dziadki" zaraz zaczeli się z ośrodka "wydzierać" : " PANIE TU SIĘ NIE PŁYWA" :))) oczywiście olałem to, przecież w tym momencie turystą byłem a nie wędkarzem, żeby tak wszyscy nadgorliwi do przestrzegania regulaminu byli po zarybieniach jak limit mówi o 3 sztukach karpia a nie ograniczeniem jest tylko pojemność bagażnika Pozdro
Offline

Prezes

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:21

Re: Wolno czy nie wolno ? Wywożenie zestawów

Post04 wrz 2013, 13:40

INFORMACJA

Uchwała nr 16/2013 Zarząd Koła nr 64 w Zabrzu informuje o zakazie połowu na zbiorniku w Czechowicach nr 715
od 05.09.13. - 11.09.13.

W dniu 05.09.13. odbędzie się zarybienie zbiornika karpiem.

Jednocześnie informujemy że od 11.09.13 - do 15.09.13 na zbiorniku nr 715 w Czechowicach odbędzie się Maraton Karpiowy o Puchar Koła nr 64 w Zabrzu, w tym czasie wędkowanie jest zabronione na całym łowisku.

Wędkowanie dozwolone od 15.09.13. od godz. 12.00.
Offline

Prezes

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:21

Re: Wolno czy nie wolno ? Wywożenie zestawów

Post05 wrz 2013, 14:31

W dniu 05.09.13. o godz. 10.00. zarybiono zbiornik w Czechowicach karpiem średnio 2, 2.5kg sztuki w ilości 900kg.
Przypominam że wędkowanie dozwolone od 15 września godz.12.00.

Wróć do Łowisko nr 715 Bezchlebie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron