Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:17


pytania do zarzadu

Tutaj zadajemy pytania do zarządu
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

daro22

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 27 mar 2014, 20:32

Re: pytania do zarzadu

Post07 maja 2014, 19:02

Panowie mam pytanie...Jade na nocke ,melduje się powiedzmy 1 maja na łowisku....Rejestr wypisuje na 1 maja i 2 maja, 1 maja o godz.21 zaliczam karpia i wkładam go do siatki,reszta nocy bez brania ,o 8rano 2 maja podchodzi kontrola, sprawdza siatke i rejest i jest zonk..Kontrola karze albo wypuscic rybke albo uśmiercić, albo sporządzi wniosek o ukaranie..Moze ktoś mi powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi...Kilka dni temu dokładnie miał taką akcje kolega, prawie sporządzili wniosek o ukaranie...Znaczy to,ze majac ochote na rybke ,musze ja zabić przed 24 chcąc dalej łowić??Osobiście miałem już takie akcje na Pogorii kiedy łowiłem wegorze przez 3 dni i mimo, ze rybek było nawet sporo w siatce,kontrola po przeliczeniu dni i rybek w siatce podziękowała i nie miała nic do zarzucenia.....Ta akcja z karpiem miała miejsce na Chechle,prosze o porade w tej w sprawie.....Dziekuje
Offline

markoni

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 10 lut 2013, 15:53

Re: pytania do zarzadu

Post12 maja 2014, 11:33

Przepraszam że tak póżno odpowiadam na pytanie wg. przepisów rybę można przechować 24godz tzn doba od 0do 24godż jak złowisz o 23 z minutami to po wpisaniu do rejestru przed północą 24godz albo żywą do wody lub humanitarnie uśmiercić trzeba obowiązkowo wpisać wagę bo bardziej gorliwi strażnicy mogą też zważyć i skończy się wypisaniem doniesienia. warto mieć torbę do przechowania ryb.Strażnicy są coraz bardziej wyposażeni w noktowizory robią zdjęcia. Jak by była doba np. przybyłem na łowisko o 14 i do następnego dnia do 14 jest wpisana godż do rejestru to nawet jak chce ktoś dłużej zostać to musi także tę rybę uśmiercić ale tak nie ma i trzeba się trzymać przepisu. Niektórzy strażnicy przymykają oczy ale nie wiadomo na kogo natrafisz.A jest Państwowa, Etatowa, Społeczna, Policja. Nie warto kombinować bo nawet ukrywanie tej ryby po krzakach a jest wpisana do rejestru skończy się tzw. kłusownictwem i kary są duże.Nie można być naiwnym że strażnik to zbagatelizuje bo w końcu jest od przestrzegania przepisów a także wyłapania nieuczciwych wędkarzy którzy wodę traktują jak sklep rybny a nie bierny wypoczynek połączony z hobby jakim jest wędkarstwo.Wędkowanie na wodach objętych rejestracją bez rejestru połowu ryb jest wykroczeniem i podlega karze grzywny albo naganie i ponadto podlega orzecznictwu sądu koleżeńskiego . Można dostać nawet te dwie kary bo PSR lub Policja swoje a Rzecznik z sądem swoje .Nie warto stracić swojego imienia w kole.Może kiedyś te przepisy trzymania ryb zmienią ,ale wędkarze te pytania powinni kierować na walnych zebraniach a każdy jest wysłuchany bo na nich są przedstawiciele Okręgu a oni zaś rozpatrują na walnym w zarządzie głównym.
Offline

daro22

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 27 mar 2014, 20:32

Re: pytania do zarzadu

Post12 maja 2014, 22:38

Dziękuje za odpowiedz,na pytanie które zadałem właściwie znałem odpowiedz od początku, chciałem tylko powiedzmy potwierdzenia, bo te niektóre zapiski w naszym regulaminie są tak absurdalne i niedorzeczne, że człowiek ma wątpliwości czy dobrze to rozumie.Proponuje w rejestrze dodrukować rubrykę z godz.złowienia ryby bo doba to 24h a nie 5minut jak się coś złowi o 23.55 i człowiek się zdecyduje zabrać rybe do domu..
Offline

witek50

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:37

Re: pytania do zarzadu

Post21 maja 2014, 9:12

Witam dawno sie nie odzywalem a to za malo czasu a to zawody a to mnostwo innych zajec :).Zauwazylem,ze nowo powstaly klub karpiowy przy naszym kole nosi nazwe Natural Team Karp.Fajna i akuratna nazwa.Mam pytanko czy bedziecie jakos glosniej propagowac swoj team?mysle tu o jakiej stronie internetowej,gdzie mozna by bylo sie wiecej dowiedziec o waszej dzialalnosci i sledzic wydarzenia jakie z tym sa zwiazane. Pozdrawiam witek
Offline

Prezes

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:21

Re: pytania do zarzadu

Post22 maja 2014, 11:01

Cześć Witek
Oczywiście że będzie strona, kiedy! Jak będzie to zauważysz.
Co do działalności Klubu wszystko w swoim czasie.
pozdrawiam
Offline

intro

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 25 maja 2014, 6:01

Re: pytania do zarzadu

Post28 sie 2014, 11:06

Witam
Zwracam się do Zrządu z propozycją wprowadzenia sprzedaży zezwoleń okresowych przez internet. W dzisiejszych czasach to powinien być standard. Myślę że nie tylko mnie zniechęca częstszy pobyt na łowisku sprawa jeżdżenia najpierw po zezwolenie a drugi raz wędkować. Druga sprawa to czy po zamontowaniu bramy jest przewidziane wędkowanie przez całą dobę od poniedziałku do niedzieli na wszystkich stanowiskach, a nie tylko od 1 do 6.
Pozdrawiam
Offline

Prezes

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:21

Re: pytania do zarzadu

Post02 wrz 2014, 13:30

Na te pytanie odpowie prezes sekcji.
Offline

intro

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 25 maja 2014, 6:01

Re: pytania do zarzadu

Post09 wrz 2014, 8:36

Czy w ogóle ktoś z Zarządu Sekcji tu zagląda?
Offline

witek50

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:37

Re: pytania do zarzadu

Post09 wrz 2014, 9:47

witam.tak zaglada nawet Pan przewodniczacy.Kiedys tez zadalem to pytanie i odpowiedzial mi.Patrz wczesniejsze posty.Niestety nikt niema czasu by cokolwiek skrobnac cos na forum.pozdawiam ;)
Offline

marek

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 03 lut 2013, 5:21

Re: pytania do zarzadu

Post12 wrz 2014, 4:06

Witam
Jestem sekretarzem w sekcji i nie do końca czuję sie upoważniony na odpowiedzi na niektóre pytania .
Z tego co wiem ,w tym roku na pewno stanowiska od strony alejki nie zostaną dopuszczone do wędkowania w porze nocnej. Być może , dokonując zmian w regulaminie łowiska na przyszły rok coś się zmieni . Jeśli chodzi o sprzedaż licencji drogą internetową nie jest to taka prosta sprawa . Osobiście Pana rozumiem , bo też muszę jeździć chcąc zarezerwować stanowisko . Proponuję w przyszłym roku wykupić licencję roczną , wtedy przynajmniej odejdzie potrzeba wyjazdu do sklepu po zakup licencji.
Pozdrawiam
PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania do zarządu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron