Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:14


Warunki na Linie

Wszystko co związane z Łowiskiem Licencyjnym LIN
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Paweł

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 22:29

Warunki na Linie

Post05 kwie 2013, 18:29

Był ktoś ostatnio na Linie ??
Lód już odpuścił ??
Offline

witek50

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:37

Re: Warunki na Linie

Post07 kwie 2013, 8:11

wlasnie wrocilem ze spaceru z nad Lina. cale tarlisko jest juz odpuszczone czyli polnocno zachodnia strona stawu. mysle,ze za tydzien nie bedzie sladu lodu i bedzie wreszcie mozna usiasc. zauwazylem,ze jakies wandale zdewastowali logo sekcji,ktora byla na wiacie a ktora teraz znajduje sie w wodzie.niestety nie moglem jej siegnac by wylowic. dobry zwiastun bo ptaki juz plywaja.jest jeszcze mnostwo sniegu,ale badzmy dobrej mysli. pozdrawiam
Offline

Prezes

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:21

Re: Warunki na Linie

Post09 kwie 2013, 10:38

Wczoraj łowisko w pełni odmarznięte, pierwsze pstrągi też złapano pod wieczór.
Offline

witek50

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:37

Re: Warunki na Linie

Post26 maja 2013, 7:51

witam jest pelnia sezonu wedkarskiego i jak zwykle frekfencja na Linie jest pelna zwlaszcza w weekendy.ja osobiscie bylem trzy razy na zasiadce z czego dwa razy cos tam pociagolem a raz wrocilem o kiju.po za wedkowaniem czesto bywam na zbiorniku i obserwuje co sie tam dzieje.niepokoi mnie rybostan jaki obecnie jest.byc moze mi sie wydaje,ale czuje,ze poglowie karpia bynajmniej tego wiekszego zostal powaznie uszczuplony.wracajac wstecz sezonow wiecej sie wyciagalo ryb o masie od 5kg w zwyz.wiadomo jak zawsze swierzo wpuszcone ryby zawsze dominowaly na haczykach w obecnym czasie jednak rzadko trafia sie zlowic tkzw.punktowana rybe.czy ktos moze podjac temat i to przeanalizowac?zastanawiam sie czy nie stracimy calkiem tych wiekszych sztuk?wiadomo,ze zarybieniowka nie zdazy urosnac do konkretnych wymiarow,gdyz sporo 'wedkarzy' zabiera te biedne maluchy do domu.rozumiem fakt,ze sekcji nie stac jeszcze na zarybienie duzymi sztukami a oprocz tego jest ciezko dostac takowe.coz zatem sie stanie z naszym zbiornikiem za male dwa trzy lata?podejrzewam,ze nie bedzie sie roznil od innych zwiazkowych stawow,gdzie zlowic porzadna rybe to bedzie wyczyn nie lada.mysle,ze trzeba by pomyslec nad tym tematem i cos nie cos zmienic.moze zdalo by sie nawet objac ochrona tego karpia na dwa trzy sezony by zdazyl urosnac?przecierz wkolo jest sporo stawow,gdzie mozna zlowic karpiki tkzw.jadalne.jednak zeby nie przerybic karpiem tego zbiornika zamiast zarybiac dwa czy trzy razy do roku mniejszym zarybic raz a wiekszym.coz to sa tylko moje przemyslenia.jezeli ktos ma cos do powiedzenia na ten temat zapraszam do dyskusji.pozdrawiam Witek
Offline

Przewodniczący

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 08 lut 2013, 5:59

Re: Warunki na Linie

Post28 maja 2013, 9:58

Witam.Chciałbym nadmienić że obecne warunki pogodowe są takie jak widać.Karp jest rybą lubocieplną intensywność brań uzależniona jest od temperatury wody i ciśnienia atmosferycznego.To i tak dobrze że na trzy zasiadki dwa zaowocowały zdobyczą proszę się cieszyć!Jeżeli chodzi o dużego karpia trwają intensywne starania aby go kupić ,czuwa nad tym cały zarząd.Proszę mi wierzyć że w naszym zbiorniku jest jeszcze sporo duzego karpia.Stali bywalcy na zbiorniku mogą to potwierdzic,szczególnie ci którzy siedzą na wale,proszę ich zapytać.Co do zakazu odłowu karpia na jakiś tam czas,jest sprawą nierealną.Trzeba sobie uzmysłowić iż zbiornik Lin jest zbiornikiem który sam na siebie musi zarobić.Utrzymanie takiego łowiska nie jest sprawą prostą o czym wiem najlepiej.Myślę że wyczerpałem odpowiedzi na zadane pytania i myślę że w przyszłosci mogę liczyć na pomoc na zbiorniku.Dziękuję za wypowiedz na forum i pozdrawiam
Offline

witek50

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:37

Re: Warunki na Linie

Post28 maja 2013, 18:24

Panie przewodniczacy,dziekuje za odpowiedz musze jednak stwierdzic,iz to co Pan chcial mi przekazac juz wiem od dawna.Ja sam moge sie uwazac za stalego bywalca a jednakoz obserwatora tego zbiornika.Bywam na zebraniach sprawozdawczych i wiem co bylo uchwalone w sprawie wiekszych karpii chciazby.Rozumiem ,ze nie jest latwo o takowego.Jest jednak faktem,iz coraz mniej jest duzej ryby.Chcialbym (i nie tylko ja napewno)czy aby ktos nam nie wynosi ryby?Mysle,ze trzeba by bylo wzmocnic czujnosc strazy rybackiej.My jako wedkarze tez staramy sie pilnowac jakby nie bylo naszego dobra.Co do tej pierwszej byly by male zastrzezenia.Wiecej kontroli w porach nocnych i bardziej skrupulatne kontrole wedkarzy z licencja terminowa.Jest regulamin a kontrole nie sa przeprowadzane pod jego katem.Tu mam na mysli chocby takie rzeczy jak mata czy klinik.Czy wiemy wogole co "wedkarze' wywoza z lowiska?Czekam moze jeszcze na jakies golsy samych wedkarzy.Pozdrawiam Witek
Offline

Przewodniczący

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 08 lut 2013, 5:59

Re: Warunki na Linie

Post29 maja 2013, 15:24

witam serdecznie.Cieszy mnie że ktoś poruszył sprawę kontroli na łowisku.W zarządzie sekcji trwają szeroko zakrojone prace nad tematem kontroli na łowisku.Ponieważ po wprowadzeniu nowych przepisow w Wademekum SSR odsyłam do poczytania,społeczna straż ma małe możliwości kontroli.Rozważamy możliwość podwyższenia cen licencji i zapłaty kontrolerów.Jesienią będą zapisy na egzamin kontrolerów myślę że jak się do Pana zwrócimy to Pan nie odmówi.Jeżeli sami wędkarze kontrolują jak Pan zaznaczył to bardzo dobrze,więc jest wszystko w porządku na łowisku bo jeszcze nie wpłyneła żadna skarga na przekroczenie przepisów do zarządu sekcji.Jeżeli chodzi o klinik i maty to myślę że wszyscy juz mają,ale wzmożymy kontrolę.Myśle że odpowiedziałem na nurtujace Pana sugestie i jeszcze jedno niech Pan nie liczy na wypowiedzi innych na naszym forum.Pozdrawiam i zycze miłego weekendu na rybach u nas.
Offline

markoni

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 10 lut 2013, 15:53

Re: Warunki na Linie

Post29 maja 2013, 22:25

Mądra i szczera wypowiedz przewodniczącego,funkcja strażnika jest społeczna do tego dochodzą czyny społeczne także naprawdę straż robi wszystko ale patologia ludzka nie zna granic większość strażników pracuje także wypadało by powiększyć grono straży dla chętnych z ponad 5-cioletnim stażem.My działamy za friko a do stróżowania trzeba mieć pasję i cierpliwość.Żyjemy w takim kraju co niektórym wydaje się ze jak zapłacił za wędkowanie to czuje się jak w centrali rybnej ,a byli tacy lata wstecz co mieli nawet po 70 szt, biednego karpia
Offline

witek50

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:37

Re: Warunki na Linie

Post30 wrz 2013, 16:25

Witam.Czy ktos wreszcie napisze co sie dzieje na zbiorniku?Czy przewodniczacy sekcji Lin tam zaglada?Nie bede sie rozpisywal o co chodzi,ale zarzad wie napewno.Panie Wolak czy nie sadzi Pan,ze nalezy sie nam czlonkom jakies wyjasnienie odnosnie zbiornika i zarzadu? Pozdrawiam Witek
Offline

witek50

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 04 lut 2013, 14:37

Re: Warunki na Linie

Post11 sty 2014, 11:52

witam. bylem dzis na naszym zbiorniku i widok jaki zastalem mile mnie zaskoczyl.mozna by rzec iz dobrze jest przygotowany do zimy.porzadek nad sama woda jest i wokol stawu rowniez.wiadomo pod wiata moze nie jest najlepiej,ale to juz wina przybyszy,ktorzy tam przebywaja.sama woda juz zdazyla sie oczyscic po sezonie wedkarskim i jest przezroczysta dzieki czemu zauwazylem nawet pstraga zerujacego na stanowisku nr.2.zdalo by sie ruszyc juz z informacjami dotyczacymi regulaminu i prac jakie i kiedy beda wykonywane.a tak apropos informacji mysle,ze mamy juz na tyle doswiadczen z nasza stronka iz mozna by ja wreszcie usprawnic.pozdrawiam witek
Następna

Wróć do Łowisko Licencje "LIN"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron